Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie?
Każdy chce mieć piękny, zdrowy uśmiech, dlatego wybielanie zębów cieszy się taką popularnością. Możesz przeprowadzić ten proces na własną rękę lub zdecydować się na usługę w profesjonalnym gabinecie. Jeśli zależy Ci na trwalszym i pewniejszym efekcie, pozwól, by wybielaniem zajął się dentysta. Marki słyną z wielu specjalistów w tej dziedzinie – dlaczego warto skorzystać z ich usług?
Błyskawiczne rezultaty
Do wybielania zębów najczęściej stosuje się nadtlenek wodoru. To on odpowiada za nadanie Twoim zębom odpowiedniej barwy. Preparaty dentystyczne zawierają nawet do 40% nadtlenku – to przynajmniej dwa razy więcej, niż mógłbyś osiągnąć domowymi sposobami. Wyższa zawartość nadtlenku w środku wybielającym sprawia, że cały proces trwa krócej i jest skuteczniejszy.
To jednak nie wszystko, co może zrobić stomatolog. Marki mają wiele renomowanych gabinetów dentystycznych, które przeprowadzają wybielanie w sposób bardziej kompleksowy. Dentyści wykorzystują m.in. światło lub ciepło, które jeszcze bardziej przyspieszają proces wybielania. Dzięki temu cały proces może trwać zaledwie godzinę, podczas gdy wybielanie domowymi sposobami potrafi zająć nawet kilka miesięcy.
Dłuższy, jaśniejszy uśmiech
Domowe metody wybielania najczęściej usuwają tylko płytkę nazębną z powierzchni zębów. Profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym sięga również głębszych warstw, na których występują przebarwienia związane z wiekiem lub przyjmowaniem leków. Dzięki temu rezultaty są znacznie trwalsze, a efekt utrzymuje się dłużej.
Zaletą wybielania zębów w gabinecie dentystycznym jest nadzór i opieka przed i w trakcie zabiegu. Zapewnia to rezultaty, które trudno uzyskać domowymi sposobami.
Jak wygląda wybielanie zębów?
Jak przebiega proces wybielania, gdy przeprowadza go profesjonalny dentysta? Marki, które słyną z profesjonalnych gabinetów, potwierdzają jego skuteczność. W pierwszej kolejności stomatolog bada zęby pacjenta, aby upewnić się, że wybielanie przyniesie oczekiwane efekty. Przeszkodą mogą być widoczne uzupełnienia, które nie zawsze zmieniają swoją barwę.
Następnie dentysta czyści zęby i usuwa wszelki osad lub kamień nazębny przed nałożeniem środka wybielającego. Podczas zabiegu stale monitoruje on proces wybielania, by upewnić się, że wszystko idzie zgodnie z planem, a sam zabieg jest bezbolesny.